הבית המיוחל !

רגע לאחר פריקת אריזות הקרטון !

ראשית כחלק מהמשימות ולשלום בית מומלץ להכשיר את הקרקע, במידה ואתם עוברים לבית פרטי, וודאו שהרחוב לא צר ושיש מקום לחניה, ואתם לא חוסמים את השכנים, במידה והמעבר לבית דירות, מומלץ להגיע יום קודם ולתלות שלט בכניסה המבקש מחד, את התחשבות השכנים ומאידך את ההתחייבות שלכם לשמור על הנכסים הציבוריים הכוללים לובי ,מעלית וחדר מדרגות, מומלץ להגיע עם ההובלה אחרי שעות הלחץ של הבוקר בכדי לא לתפוס את המעליות ולא להיתקל בשכנים זועמים. במידה ואתם משתמשים במנוף עדכנו את השכנים, זה חשוב להם. אל תשאירו אריזות קרטון וחומרי עיטוף ואריזה בלובי ואו בחדר המדרגות.

 מעבר ברוח טובה
כפי שציינתי במאמר קודם, סיפרו לפני המעבר את מספר אריזות הקרטון שנארזו, ורגע לפני שהמובילים עוזבים את הבית הישן בצעו סיור נוסף לוודא שלא נשכחה אריזת קרטון בודדה, בהמשך לאחר הפריקה, בצעו בקרה כפולה, הראשונה לבדיקה שלא נשכחה אריזת קרטון במשאית המובילים והשנייה סיפרו בביתכם את אריזות הקרטון שהועברו וודאו שהמספרים תואמים.
מאחר ותהליך הפריקה של אריזות הקרטון מייגע ואורך זמן רב מומלץ לוודא שהרהיטים והארונות הגיעו בשלמות ולא נגרם להם נזק, מרבית המובילים עוטפים את הרהיטים בניילון נצמד ובנוסף  בגליל קרטון , בקשו מהם להסיר את הכיסוי ולהניחם במקום, חברו את מכשירי החשמל לחתקעים וודאו שהם תקינים. מומלץ לשים דגש רב על ארונות קיר שפורקו, ומורכבים מחדש, בדקו שכל החלקים מתאימים.
את אריזות הקרטון שרכשתם רכזו במתקן לאיסוף אריזות.

איך מתחילים
כפי שנאמר, הצבא צועד על קיבתו, ויושבי הבית ירגישו ברעב מהר מאוד, מומלץ ליום המעבר להתארגן עם בקבוקי מים קרים וכריכים לשתי ארוחות, ואו לאכול בחוץ.
מומלץ על ההורים לבצע חלוקת מטלות, הילדים הבוגרים יסדרו את חדריהם, עליכם מוטלת משימת סידור המטבח והסלון, סידור המטבח יקל משמעותית על התנהלות חיי המשפחה.
מאחר ותהליך הפירוק ארוך ומייגע שימו בצד את הקרטונים שאינכם בטוחים היכן למקם את תכולתם, בהמשך ללא לחץ ובזמנכם החופשי החליטו האם מקומם בבית והיכן.
במידה וניתן להכיל בפחי האשפה את שאריות השקיות וניירות העטיפה וחומרי האריזה זרקו אותם במרוכז, בכדי לא להכביד על השכנים ניתן לבדוק במרכז שירות לאזרח (106) מהם ימי איסוף הפסולת ופנו אותם מהדירה במועד, בל נשכח שתהליך זה אמור לשפר את תנאי מחייתכם, נסו ליהנות ועשו זאת בכייף.

עבודה חברים ומשפחה
בקשו עזרה מחברים קרובים, תגלו עד כמה הם מוכנים להירתם למשימה, אל תשכחו להודיע בעבודה על ימי חופש, תהליך זה ידרוש תעצומות נפש וגם אם תהיו בעבודה לא בהכרח תתפקדו, ואחרונים חביבים זה המשפחה, שתפו אותם בתהליך, וודאו שהם יודעים שאתם עסוקים, אולי תזכו בסיוע עם הילדים ועם החוגים, ארוחות ועוגות והרבה סימפטיה, מצרך נדרש.